Obinitsa Seto Muuseumitarõ asub Obinitsa külas. Hubases muuseumis saab kogeda Setomaa omapärast kultuuri ja ajalugu, osaleda erinevates õpitubades ja üritustel. Muuseumitunnis on võimalik saada sõltuvalt huvialast ka põhjalikum sissevaade mõnda seto kultuuri valdkonda – näiteks seto laulu või rahvarõivaste teemal. Enamik muuseumikogu esemeid on pärit ümbruskonna küladest, eriti väärtustame seto naiste peent käsitööd.

Muuseumi rajajaks oli särtsakas endine raamatukogujuhata Liidia Sillaots (05.03.1933 – 22.10.2016), kes tahtis luua kohta, kus saab kodulugu ja Setomaa eripärasid tutvustada nii õpilastele kui täiskasvanutele.

Obinitsa muuseumimaja ajalugu on kirju. Algselt ehitati hoone 1922. aastal  Maksi Ilvese poolt oma pere noorte jaoks, ent müüdi  ära.  Aastatel 1945-1965 oli majas Võru Kooperatiivi pood, 1965-1994 raamatukogu.  Pärast  raamatukogu kolimist  teistesse ruumidesse  hakkasid liikuma jutud, et hoonessevõiks teha baari.  Liidia Sillaotsal õnnestust hoone sellist rakendust ära hoida ning 3. juunist 1995 on selles majas muuseum. 

Obinitsa Muuseumist saab ka turisminfot SetomaaPõlvamaa ja Võrumaa kohta, muuseumis on WiFi.  Müüginurgast on võimalik osta  käsitööd, setokeelseid raamatuid, CD- ja DVD-plaate.